Poradna
Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány. Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.
ŽáDOST O RADU
21.9.2004 | Blanka Korkešová
Vážená paní doktorko, prosím Vás o Váš názor. Dva roky jsem se starala spolu s maminkou o nemocnou babičku, která vyžadovala celodenní péči. Měla Parkinsonovu chorobu spojenou s demencí a dva roky proležela v posteli, neschopná pohybu. Je mi 42 let a mám náročné zaměstnání a rodinu,
péče o ni byla vyčerpávající. Babička 20. srpna zemřela. Po její smrti se však ve mně něco zlomilo. Moje zaměstnání mě připadá nicotné a zbytečné proti službě, kterou jsem mohla prokázat trpící osobě. Mám VŠ ekonomického směru, ale cítím, že mým posláním je pomáhat druhým lidem. Myslíte, že bych se mohla v tomto směru ještě nějak uplatnit a uživit ?
Řada dobrovolníků se rekrutuje právě po takovéto životní zkušenosti. Někteří si i doplní vzdělání a věnují se pomáhajícím profesím, nejenom ženy. Ale i vaše současná profese může být uplatnitelná. Možností je nabrat "druhý dech" je řada.