Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


babička

5.1.2008 | mira

Dobrý den chtěl jsem se zeptat na radu ohledně mojí babičky(64 let),oš.lékař diagnistikoval 2.stadium alzh.choroby,těžká demence.Seznámila se st. pánem a odstěhovala se k němu,nemám přehled o její léčbě a bojím se,aby toho nezneužil k svému obohacení(půjčky,převod bytu v os.vlastnictví apod.)Co mám podniknout?Děkuji.

Jak sám hodnotíte stav babičky? Jak dlouho se onemocnění vyvíjelo? Jak dlouho trvá vztah se starým pánem? Stěhovala se k němu ještě před ochořením nebo už byla nemocná? Kdo bude dál pomáhat a starat se při dalším zhoršování stavu? On nebo vy? Vzhledem k tomu, že jste informován o onemocnění, jste s nimi zřejmě v kontaktu a můžete si udělat obrázek o vztahu mezi nimi. Řada mužů se stará o své dlouholeté družky s tímto onemocněním, aniž by cokoliv na situaci bylo podvodného. Koneckonců podnět o omezení způsobilosti k právním úkonům můžete dát k soudu při svých obavách a realistickém uvážení hned.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: