Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Bezmocnost

7.8.2006 | Petr Jackov

Maminka je po mozkové mrtvici,po třech měsících byla propuštěna do domácí léčby.Má nehybnou pravou ruku a částečně nohu,má problémy i z řečí.Částečně sice chodí,ale jinak potřebuje pomáhat,z oblékáním mytím,pomoc při chůzi apod.Chtěl jsem se zeptat,zda by mněla nárok na převážnou bezmocnost.Rozhodujeme se z manželkou zda s ní zůstat doma a dát si žádost o POB.

Bezmocnost
Vyplácený důchod vaší maminky může být zvýšen o tzv. bezmocnost v případě, že potřebuje trvale pomoc jiné osoby, částka je určena zejména k úhradě pečovatelské služby. Tuto problematiku upravuje vyhláška MPSV č. 284/1995 Sb., a o zvýšení důchodu pro bezmocnost se žádá na příslušné okresní správě sociálního zabezpečení. K termínu převážné bezmocnosti - jedná se o osobu úplně nevidomou a tu, která potřebuje soustavný dohled jiné osoby při hlavních životních úkonech, například při chůzi, při výkonu fyziologické potřeby. Takže zkuste zažádat.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: