Poradna
Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány. Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.
bezmocnost
2.11.2007 | Věra Slabinová
Dobrý den,
švagrová se 2 roky starala o moji nechodíci tchyni a velmi špatně vidícího tchána. Letos vážně onemocněla i ona. Jejím jediným příjmem byla čáska , která byla vypočítána na
tyto účely soc. úřadem. teď čeká na vyřízení invalidního důchodu. Tuto péči o nemohoucí rodiče chce převzít od nového roku můj manžel, který je v současné době podniká jako
drobný živnostník. Je rozhodnutý koncem roku 2007 živnost přerušit. Předpokládám, že pokud by se začal starat o rodiče, bude mu státem hrazeno soc. a zdravotní pojištění, ale co by se stalo, že by třeba dlouhodobě onemocněl i on? Dostával by nemocenské dávky?
Děkuji za odpověď.
S přáním hezkého dne
Slabinová Věra
Je otázkou, kolik dostávají rodiče vašeho muže přispěvek na péči, podle toho se podilí stát na zdravotním pojištění. Nárok na nemocenské dávky není.