Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


co dal?

2.11.2006 | Kristyna

Dobry den,chtela bych se zeptat jake jsou moznosti pecovani o stareho cloveka s demenci. Ma tchyne uz nekolik let kazdodenne dojizdi za svou maminkou, aby se o ni postarala, protoze sama toho uz neni schopna. Je ji 84 let je plne mobilni, ale nepoznava nic ze sveho okoli, ani ji. Hodne to moji tchyni psychicky i fyzicky vycerpava, ale boji se ji nekam dat. Prosim poradte nam, jake jsou moznosti v takove situaci, zda existuji domy s takovou pecovatelskou sluzbou..atd.Velmi Vam dekuji za odpoved.KH

Přestože se vám zdá, že vaši tchýni péči o její matky zcela vyčerpává, je rozhodnutí na ní. Vaše pojetí vychází z racionální pohledu a tlak na řešení dle vaší úvahy může vést k výrazným pocitům viny u vaší tchýně. Je vhodné pozeptat se na možnosti na odboru sociální péče, v místě bydliště matky vaší tchýně, jaké možnosti jsou k dispozici, abyste měla k dispozici informace. Nejdřív bych použila terénní služby, až po po vyčerpání jejich kapacit a nemožnosti setrvaní v domácím prostředí, bych řešila umístěním v ústavní péči. Věnovala bych pozornost novému zákonu o sociálních službách.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: