Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Dědeček

7.2.2013 | Pavlína

Dobrý den, prosila bych o radu. Před dvěma lety jsme s manželem zdědily dům, ve kterém bydlely manželovy prarodiče. po té babička zemřela a zůstal dědeček, ktery je odkázaný na péči. Trpí stařeckou demencí, parkinzonem, diabetem 2. stupne a plicním onemocněním. Vyřídila jsem si na nej přízpěvek a pečuji o něj. Každý týden za ním jezdí dcera, manželova teta a vyptává se ho, jestli dostal jídlo, pití, léky atd. Dědeček jí řekne, že si nepamatuje, kdy naposledy jedl. Pořád nás napadá, že se dostatečně nestaráme. Teď ho přihlásila do domova důchodců. Ani nás o tom neinformovala. Co máme dělat? Nepřejem si, aby dědeček strávil stáří v domově důchodců. Máme nějaké právo zasáhnout? Jako opatrovník si myslím že ano. Děkuji moc za odpověď. Přeji pěkný zbytek dne

Vaše situace je složitá, jste v roli pečovatelky(nikoliv opatrovníka v právním slova smyslu) manželkova dědečka, zřejmě i pobíráte příspěvek na péči, který jste zajistila. Ale on má ještě další externí příbuzné, podílející se péči. Vy jste však ochotna starat se o něj nadále. Jak se do problémové situace zapojuje váš manžel, vnuk dědečka, jak vidí situaci? Řešil s tetou žádost do domova pro seniory, vědí v domově i o další možnosti péče, která se nabízí?


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: