Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


dědictví

12.4.2009 | Lucka

Moje maminka na konci března ovdověla. Od února je umístěna v psychiatrické léčebně s diagnózou alzeimrova choroba III. stupně. Ze zdravotních důvodů se nemůže účastnit jednání (momentálně při pozůstalosti) a neumí se už ani podepsat. Vlastnila s tatínkem byt a garáž. Lékař doporučil zbavit ji svéprávnosti dřív, než bude řízení pozůstalosti zahájeno. 1. Koho, kde a jak konkrétně mám žádat, když se chci stát maminčiným opatrovníkem? (a jaká budou moje práva a povinnosti) 2. Jaké mají být moje první kroky v záležitosti pozůstalosti.
Děkuji předem za vyčerpávající odpovědi.
Lucka

Nevím, kolik je vás sourozenců a jaké byly a jsou vztahy mezi vámi. Lékař sice doporučit zbavit svéprávnosti dříve, než bude pozůstalostní řízení zahájeno, ale zde stačí soudu oznámit, že u maminky byl dám soudu návrh k zbavení svéprávnosti. Tedy pokud byl skutečně dán. Je k dispozici závěť tatínka? V daném případě, protože mám málo informací, bych zvažovala, zda by nedošlo ke konfliktu zájmů, byla-li bysta vy určena jakožto opatrovník. Řešila bych situaci nejdřív konzultací s opatrovnickým oddělením soudu, s vyšším státním úředníkem,


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: