Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


demence

10.1.2007 | Pobořilová Martina

moje maminka má 63 let a postupně začala ztrácet paměť,podstuöupili jsme veškerá vyšetření jako CT mozku ,mag. rezonance a pod.,žádné z vyšetření neprokázalo žádné závažné onemosnění a přesto se stav matky rapidně horší,současný stav je neúnosný nepoznává nejbližší rodinu,je podezřívává,má stavy neustálého pláče,je téměř neschopná se sama o sebe postarat,prosím o radu co se dá ještě dělat???

Stává se, že klinický obraz ne zcela odpovídá zobrazovacím technikám, ale kromě neurologického vyšetření je nutné i interní vyšetření. Např. vyšetření štítné žlázy atp. Bude-li vše negativní, doporučí mamince ošetřující lékař návštěvu psychiatrie, protože podezíravost a pláč je možno zmírnit až eliminovat.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: