Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


deprese ve stáří

20.7.2010 | daniela zálešáková

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda je možné léčit depresi psychofarmaky i ve vysokém stáří,mojí babičce je přes 80let,zdravotně je na tom vzhledem k jejímu věku velmi dobře,bohužel k její smůle,neboť již několik let na s námi na světě už nechce být a její psychický stav se postupně zhoršil natolik,že nyní už jen vzdychá,pláče,jak je všechno smutné a hrozné,nemá žádné rozptýlení ani východisko,přestože kolem ní je myslím celkem příjemná atmosféra,žije ve svém bytě,stále s manželem,chodíme ji navštěvovat s pravnoučky a celkově na okolí působí,že si vlastně nemá na co stěžovat,což samozřejmě situaci jen zhoršuje. chtěla bych se zeptat,jestli je ještě možné takovému člověku nějak pomoct a na koho bych se mohla případně v Praze obrátit. děkuji daniela zálešáková

Tak, jak situaci popisujete, bude se skutečně jednat o depresi. Ta je i ve vyšším věku léčitelná a bylo by škoda, kdyby babiččin stav nebyl řešený. Lze kontaktovat praktického lékaře, kam jistě babička dochází, s tím, že by dostal informace i od jejího doprovodu. Či s babiččiným souhlasem navštívit nejbližší spádovou psychiatrickou ambulanci, opět společně v doprovodu někoho z rodiny.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: