Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Dotaz.

13.7.2010 | Jitka Jurásková

Je mi 58 let, jsem zaměstnaná, nemocná a pobírám částečný důchod. Pomáhám se starat o staší manželský pár-muž, 72 let po dvou mozkových příhodách s Parkinsonovou nemocí, částečně a pohyblivý a žena-76 let po mozkové příhodě-už částečně pohyblivá. Pomáhám při úklidu, vaření, koupání, nákupech a cvičení. Paní mě požádala, abych se stala opatrovnicí pro pána, jelikož mě respektuje a poslouchá.
Chtěla bych vědět, pokud tak udělám a přihlásím se na sociace jako opatrovnice, zda to nějakým způsobem neovlivní můj důchod.Jsou nějaké podmínky, kdy se mohu stát opatroovnicí? Děkuji za odpověď. Jitka Jurásková

Neuvádíte jak vysoký příspěvek na péči 72 l. muž pobírá, na jakých finančních podmínkách jste se případně dohovořili. Nejsem si jista, jak zvládnete vlastní zaměstnání při své nemoci /nesdělujete jaké/ ještě péči o další osobu. Skutečně můžete při kontrole invalidního důchodu o něj přijít. Jste pečující, nikoliv opatrovnicí.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: