Poradna
Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány. Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.
Imobilní pacient s tracheostomií po iktu v domácí péči
12.12.2008 | Klára
Dobrý den, prosím o radu, na koho se obrátit v případě, že bych chtěla pečovat o 80ti letou babičku po Iktu, která je imobilní, inkotinentní, v bezvědomí, s tracheostomií- již bez nutnosti napojení na dýchací přístoj.Její prognóza je žalostná- čekání na smrt na LDN...to mi mé svědomí nedovolí, nechat babičku bezmocnou na pospas, když vím, jaké podmínky ve zdravotnictví existují. Ošetřovatelskou činnost bych se naučila...jsem zdravotní sestra, i když pracující mimo obor..ale nevím, kde sehnat potřebné pomůcky, zda je péče v domácím prostředí reálná a jak s finanční stránkou....jsem na nemocenské kvůli rizikovému těhotenství a za měsíc mi končí pracovní smlouva...Děkuji moc za odpověď....KL.
Nevím odkud jste, takže návod bude obecný. Kontaktujte praktického lékaře, domluvte spolupráci s domácí zdravotní službou a inkontinentní pomůcky. Jednak pomůže při ošetřování, jednak vás může zaučit. Podívajte se na internetu do katalogu zdravotních pomůcek, co všechno si je možno půjčit a kde, což najdeme i na našich stránkách v rehabilitačních pomůckách. Kontaktujte i pečovatelskou službu s žádosti o pomoc. Zažádejte za babičku o příspěvěk na péči na zdravotně sociálním odboru. Jen opakuji to, co je v odpovědích na dotazy před vámi.