Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Jak na dekubit?

23.4.2011 | Honza

Dobrý den,mám tatínka kterému bylo teď 65 let a je 4 měsíc po mozkové příhodě.Po tak dlouhém upoutání na lůžku má dekubity na patách a holeních.Ty se ale pomalu zotavují.Špatné je to ale na pravém stehni,kde má dekubit o cc 5cm v hloubce cc 0,5 - 0,8cm ale ještě horší to je na rohumbus bederní tam je ložisko cc 12cm v hloubce 4cm.Momentálně je hospitalizován v LDN,kde mu nasadili zábaly z obsahem stříbra.Je to však ale v takovém rozsahu,že nevím jestli to tatínkovi vůbec pomůže.Tím to se na Vás tedy obracím z dotazem jestli jsou ještě nějaké možnosti léčby.Moc děkuji Honza.

Nejdříve by stále zato problém probrat s ošetřujícím personálem, lékaře a sestrou. Při přetrvávajích pochybnostech zkuste konzultovat domácí zdravotní péči v místě - jakožto nestrannou další osobu. Rady na dálku jak s dekubitem by byly zcela teoretické, neboť proleženiny je třeba vidět.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: