Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


kouření cigaret po mozkové mrtvici

30.3.2011 | Křivancová Jaroslava

Dobrý den, mám na vás dotaz, otec prodělal v únoru těžkou mozkovou mrtvici (nutná 24 hodinová péče, má pleny,nenají se, velká dezorientace, sám se neposadí, sám vstane z postele jen při pomatenosti) je mu 67 let, a skoro každý den se dožaduje cigarety. On kouří od svých 15 let krabičku cigaret, poslední 2 roky měl denní spotřebu 10 - 15 cigaret?Nikdo z rodiny nechceme aby začal kouřit, pokud nebude schopen si cigarety koupit sám, tak ho uhlídáme. Nebo je lepší v případě dlouholetého kuřáka jiný postup? např. elektronická cigareta?děkuji vám za opověď.J.K.

Tatínek, jak jej popisujete i ve svém velmi závažném stavu, asi zájem přestat kouřit nemá. Všem v okolí je jasné nebezpečnost jeho návyku. Zřejmě uvažujete o vynuceném nekuřáctví s rizikem abstinenčních příznaků. Pak by bylo vhodné pozeptat se v lékárně o možnostech nikotinových náplastí, které by mohly pomoci s případným s odvykáním.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: