Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


mam maminku pomrtvici prosim o pomoc

9.4.2010 | mirka

dobry den mam maminku po mrtvici už toje rok apul ochrunula na levou stranu nehybe rukou a nohou musim ji přebalovat jeji 53let chci vas poprosit nechce cvičit jestli existuje naka operace aby mohla alespon trošku hibat nohou arukou aby si mohla dojit na wc moc by nam to pomohlo pro sim poradite mi co mam dělat moc děkuji

Po cévni mozkové příhodě po urychlené intervenci např. vyřešení krevní sraženiny především na neurologickém pracovišti, případně interním s následnou farmakologickou léčbou lze pomoc očekávat především od rehabilitačních aktivit. Nejen ze strany profesionálů, ale i příbuzných a známých během návstěv. Každý např. může cvičit po konzultaci se lékařem s postiženou rukou. Neboť čím později se s rehabilitací začíná, tím je perspektiva nemocného horší. A pokračovat v aktivitě lze i po propuštění do domácí péče. Pomoc lze očekávat i z aktivit rehabilitačních ústavů. Žádná operace, která by vedla k pohybu, není k dispozici. Z vašeho dotazu není jasné, jakým způsobem se s vaší maminkou během roku a půl pracovalo. Je možné, že rozsah postižení byl natolik závažný, že současné postižení je maximum, čeho se dalo dosáhnout.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: