Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


maminka

25.8.2009 | Malcová

Dobrý den,mám rodiče ve věku 87 a 86 let. Před 3 lety zemřel náhle můj bratr. Já trávím u rodičů takřka každý víkend- bydlí 35 km od Prahy. Jsou zatím soběstační- maminka vaří, pere(samozřejmě se jim snažím pomáhat). Maminka v posledním půl roce stále více zapomíná a často trpí představou, že jsem u ní i v průběhu týdne,chce posílat obědy své tetě, která je 30 let po smrti a o kterou se starala a tento týden ( bratr by slavil 60 tiny ) si myslí, že jsem u ní byla i s bratrem. Léčí se na srdeční arytmii (enap, digoxin, warfarin, furon a kalnormin). Návštěvu lékaře kvůli problémům s pamětí odmítá.Otec se také léčí se srdcem a maminčiny "úlety" těžce nese. Nevím, jak situaci řešit.
Děkuji za odpověď.
Eva Malcová

Tatínek by mohl konzultovat problém s praktickým lékařem, na nějž se může praktický lékař při další návštěvě maminky soustředit. Případně, navštěvuje-li kardiologa, tak jej. Oba mohou doporučit specialistu k podrobnějšímu vyšetření a k dalšímu řešení situace.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: