Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


maminka

11.4.2009 | jarmila

Dobrý den,již bezmála 2 roky se starám o maminku 78let.Jelikož jsem sama již z bývalého soužití v manžel.životě nervově špatně,nezvládám pssichicky poslední dobou jak já tak i můj 15.letý syn zhoršování zdravotního stavu a mám podezření u maminky i na Alzhemeirovu demenci,nevím co dělat,protože si to maminka vůbec neuvědomuje,když se jí to snažím vysvětlit,že jí mám ráda,ale že to psichicky nezvládám,nechce zkrátka nic slyšet děkuji Jarmila

S podezřením na demenci je vhodné obrátit a na praktického lékaře, neboť maminku zná a především maminka jeho a důvěřuje mu. Může doporučit specializované pracoviště k podrobnějšího vyšetření /neurologie, psychiatrii/, pokud by situace nebyla jasná hned. Řada lidí postižená touto chorobou si neuvědomuje svůj stav, hovoříme, že je nekritická ke svému postižení. Vzhledem k chorobě, která je spojena se zapomnětlivostí, není možno v těžších stádiiích objasňovat stav tak, aby ji postižený pochopil. Nemocný situaci nerozumí a pro okolí se jedná o velmi smutnou záležitost. Zkuste se i na našem webu podívat do příruček a letáčků související s uvedeným onemocněním.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: