Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


možnosti trvalé péče

2.9.2009 | Marie

Poraďte mi prosím jak postupovat:

Můj manžel leží na odd. následné péče v nemocnici Tábor. Je mu 74 let a jeho zdravotní stav je následující: je hospitalizován s krvácením ze sliznic konečníku po ozařování kvůli rakovině prostaty. Dále má endoprotézu, která se mu v nemocnici při pádu uvolnila a nemůže tedy chodit, na operaci již jít nemůže. Také trpí alzheimerovou chorobou v již dosti pokročilém stadiu. Je tedy nechodící a vyžaduje stálou péči. Na základě těchto nemocí mu byl přidělen příspěvek na péči 4. stupně.

Na odd. následné péče v nemocnici Tábor mi bylo sděleno, že zde může zůstat jen 3 měsíce. Není možné, aby se vrátil domů, nezvládla bych se o něj postarat ani s využitím pečovatelské služby. Všechny domovy pro seniory v Táborském regionu jsou momentálně obsazeny a mají dlouhé pořadníky na umístění.

Nevím jak mám tuto obtížnou životní situaci řešit a žádám Vás proto o radu, na koho se obrátit a jak zajistit mému manželovi trvalou péči přiměřenou jeho zdravotnímu stavu.

Děkuji

Z Prahy se špatně radí, je třeba zvážit situaci v místě, kontaktovat např. zdravotní pojišťovnu o možnosti mimořádné prodloužení hospitalizace, či přehodnocení zdravotního stavu. Nebo se obrátit se na zdravotně sociální o pomoc ve vaší situaci. Probrat se sociální pracovnicí z oddělení, kde je v současností hospitalizován. A s ošetřujícím lékařem, jak vidí budoucnost, případně vhodnost hospicové péče.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: