Poradna
Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány. Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.
mrtvice
28.12.2010 | hana
Dobry den maminka byla pred vanocemi na operaci srdce baipas za dva dny dostala mrtvici lekari nam rekli ze maminka ma postihnutou zadni cast mozku a ze bude zalezet jak ji odpoji z dychani jestli zacne sama dychat posilaji do Orlove chtela bych se zeptat jestli se muze povest ze maminka zacne sama dychat a jestli se uz stal nekdy u pacientu takova prihoda ochrnula na pravou stranu ted zacala hybat pravou nohou je jeste v umelym spanku ale pomulu ji probouzeji takze kdyz na ni mluvime tak nas vnima jezdime za ni kazdy den rika se ze rodina pomaha nemocnemu nejvic muzete mi aspon dat malinkou nadeji ze se to zlepsi kdyz ma takovou silu a vuli moc dekuji Hana
Ano, rodina pomáhá nemocnému nejvíc. Zná svého rodinného příslušníka lépe, vnímá, jak reaguje a co mu pomáhá či škodí lépe než zdravotník. Proto je rodina při léčbě velmi vhodným členem týmu, při zaučení a vhodném vedení má jasné zásluhy na případném zlepšení stavu. Jak stav vypadá, zda a jak se upravuje, budete vidět sami.