Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


narkoza

18.1.2010 | hana

Dobry den.Maminkaje po operaci kyč.kl.2mes.Asi mesic po oeraci se ji začala horšit pamet a přestavala codit.Každy den to bylo horši,ted je v nemocnicia přestava mluvit.Je možne,že ponarkoze se to zhoršilo.Vysledky ct,eeg,jsou negativni.Jinak maminka byla normalni.Jeji 74let.Nevim co bude až nam ji daji domu.Nepamatuje si či je ani jak see jmenuji.Sama si neveme žadne jidlo,piti musi to vše hned jist jinak zapomene behem vteřiny.

Po narkóze se psychický stav skutečně - nejen ve vyšším věku může zhoršit. Případně může urychlit stav, který by stejně byl nastal, ale později. Nelze vyloučit, že se jedná o tento problém, když k poruchám s pamětí přichází měsíc po operaci. K vyjádření, jaký je možný vývoj, je potřeba konzultovat ošetřující lékaře. Ten je podrobně seznámen s léky, které se na stavu mohou podílet, případnými metabolickými nesrovnalostmi, zda uvažuje o nastupujícím příznaku demence, či o deliriosním stavu.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: