Poradna
Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány. Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.
Nárok na příspěvek
20.9.2006 | Jana
Dobrý den.
Jsem evidována na ÚPa starám se o 91letou babičku(2.stupeň bezmocnosti pobírá), na kterou nemám vyřízen žádný příspěvek na péči o osobu.Asi před půl rokem jsem se byla poradit na sociálce a tam mě paní pracovnice přesvědčovala o tom,že pokud se mnou babička nežije ve spol.domácnosti (bydlí přes zahradu)nemám nárok na žádný příspěvek a už vůbec ne když chci jako zastupující osobu(když půjdu k lékaři,na úřad atd.)napsat tatínka ,kterému je 72let.Prý tak stará osoba se jako záskok nepíše.Zklamaně jsem odešla víc se neodvážila tam jít.
Moje otázka zní: bude mít babička od ledna 2007 nárok na příspěvek,když na ni nikdo nepobírá příspěvek na péči?Nebo musím jít znovu škemrat o péči ,aby příspěvek byl babičce přiznán?Děkuji
Pro babička platí to, co u přechozí odpovědi poradny na dotaz Budeme mít nárok na příspěvek?