Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


ochrana pacienta s demencí

27.3.2016 | Hana

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu jak postupovat. Sama už si nevím rady. Mám maminku u které byla disgnostikovaná středně těžká demence. Týdenní stacionář odmítá, sama být doma nemůže.....léky na štítnou žlázu nezvládá užívat. Co dělat, když není zbavená svéprávnosti, pomoc kategoricky odmítá. A když je v úzkých tak vyhrožuje sebevraždou.....děkuji předem za radu.

Nedobrovolné předání do psychiatrické péče stojí na základech "nebezpečný/á pod vlivem duševní poruchy sobě a okolí". V praxi je vhodné domluvit se při akutním zhoršení s pohotovostní službou, praktickým lékařem případně s policií ČR. Zbavení svéprávností v daném případě nehraje roli. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: