Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


organický psychosyndrom

14.2.2007 | iva

Dobry den,
sice nepatrim mezi starsi osoby, pro ktere je tento web urcen, jeste mi nebylo tricet let, ale nalezla jsem u vas prakticke informace, a tak doufam, ze ma otazka mozna bude tez zodpovezena.

pred dvema lety mi bylo diagnostikovano systemove onemocneni SLE - systemovy lupus erytematoides, postupne se pridaly neurologicke potize s diganozou - tezky organicky psychosyndrom, vyrazna uzkost na podklade organicke psychozy. muj stav se za posledni rok hodne zlepsil - porad mam vsak potize zejmena v neznamem prostredi, castecne potize s pameti (zapometlivost), pokud se narusi muj stanoveny denni rezim, pak take potize s organizaci beznych dennich zalezitosti. postupem doby jsem nabyla vetsi jistoty a sebeduvery, ale stale mne nekdy provazi zmatek - rozlisit podstatne od nepodstatneho, co udelat drive a co pozdeji, apod. zajimaly by mne nejake metody organizace denniho rezimu, cviceni pameti a soustredeni, popripade zda existuji moznosti posilovani sebeduvery pri reseni beznych dennich situaci, pokud existuji. omlouvam se za ponekud dlouhy prispevek a predem dekuji za odpoved.

Zkuste se obrátit na psychologicko - psychiatrickou ambulanci v místě vašeho bydliště. Využití PC her je ve vašem případě ku prospěchu.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: