Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o tchána

20.8.2006 | jana

Starám se o tchána, kterému je 81 let, má cukrovku a byl mu amputován prst na noze. Chodíme s ním k lékaři, vaříme, nakupujeme, uklízíme,.. Já nyní pobírám rodičovský příspěvek. Manžel je OSVČ. Nemáme s tchánem společné bydliště. Máme nárok na nějaký příspěvek a může si o něj žádat manžel (tedy syn). Nebo je možné, aby příspěvek pobírala moje matka, která nám s tchánem pomáhá, ta však žije v jiném městě a pobírá starobní důchod. Musí tchán absolvovat nějaké vyšetření? Jak to bude s příspěvkem při péči o osoby blízké po 1.1.2007? Děkuji

V poradně je řada otázek stejného typy, je vhodné nejdřív si je přečíst. V letošním roce můžete zažádat o bezmocnost, v případě, že váš tchán - poživatel důchodu potřebuje trvale pomoc jiné osoby. Částka je určena zejména k úhradě pečovatelské služby, o zvýšení důchodu pro bezmocnost se žádá na příslušné okresní správě sociálního zabezpečení. POB nevidim dobře, záleží na výši vašich přijmů. Vaše matka, bydlící v jiném městě pochopitelně příspěvek nemůže pobírat. S novým zákonem k POB - blíže na našich stránkách v novinkách - K zákonu o sociálních službách | 28.3.2006.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: