Poradna
Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány. Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.
péče v LDN
26.10.2006 | Jana
Dobrý den,
můžete mi, prosím, poradit, kde zjistím něco o tom, jak by měla vypadat péče o pacienta v LDN? A jak vhodně zajistit smyslovou stimulaci a vyplnit čas? Docházím za pacientem do takového zařízení, ale nikdy zde nehraje rádio, nikdy jsem neviděla puštěnou televizi, pacienti na pokoji spolu nekomunikují, nejsou tu k máni noviny, časopisy. Téměř nekomunikují ani některé sestřičky. Jedna ošetřovatelka s chodícími pacienty trochu maluje, hraje hry, apod., ale nemá podporu vedení. Prý jsou LDN a ne DD a snižuje tím důstojnost pacintů. Děkuji
Léčebna dlouhodobě nemocných je zdravotnické zařízení, míněno na tři měsíce a především jde o rehabilitaci. Záleží na rodině, co svému příbuznému přinese, televize bývá v jídelně, na chodbě tisk. Charakter pracoviště skutečně určuje vedení, zda například umožní a podporuje přítomnost dobrovolníků, kteří by v tomto duchu s pacienty pracovali. Vzhledem k tradičně biologickému pojetí zdravotnických zařízení není tento typ stimulace samozřejmostí.