Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Pečovatelská pomoc

14.1.2009 | Marie

Momentálně jsem zůstala doma, protože pomáhám matce starat o otce, mám II. stupeň, jezdím s ním často k lékaři a přitom je těžké pracovat. K tomu navíc se starám ještě o tchyni, která má I. stupeň. Nebydlíme ve společných domácnostech. Na úřadu práce mně řekli, že péče o starší osoby není omluva ohledně zaměstnání. Je mně 55 let a nevím, jak bych přitom zvládla pracovat, když běhám od otce ke tchyni a tak pořád kolem dokola. Manžel je po 4 operacích žaludku a se zdravotním stavem je rád že je rád, trochu mně pomáhá,ale spíš ještě i on někdy potřebuje pomoc. Proto bych ráda věděla, jak to mám nahlásit na úřad práce a pokud by mne chtěli vyřadit, jak to bude se zdravotním pojištěním nebo jak se mohu prostě zabezpečit. Pokud tato situace bude pokračovat chci odejít do předčasného důchodu, ale zatím mám ještě skoro rok. Děkuji za odpověď.

Jestliže vás otec, pobirajicí přispěvek 4000 Kč vás nahlásil jako pečující, pak za vás stát platí zdravotní a sociální pojistění a léta se načítají do důchodu. Nikoliv za tchýni. Pročtete si podobné dotazy v poradně.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: