Poradna
Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány. Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.
polohovací postel
28.1.2012 | Lucie Holíková
Dobrý den,
mám dotaz, momentálně máme dědu na LDN, nechodí a pravděpodobně chodit nebude, jelikož trpí stařeckou demencí. Chceme si ho vzít domů, nicméně nemáme pro něj připravené zázemí - postel, vozejček, chodítko. prostě věci, bez kterých se neobejdeme. Sociální pracovnice řekla, že se na něj přijede podívat, až se vrátí domů a vše začne řešit, ale co s ním budeme dělat než mu vše vyřídí? Kam ho uložíme? Můžeme dané věci někde dostat, sehnat, koupit, zapůjčit? Ještě předtím než je dostaneme, pokud je tedy vůbec dostaneme. Děkuji za info a přeji hezký den.
S pozdravem,
Lucie Holíková.
Podívejte se jak na prodejny zdravotnických potřeb, řada je zároveň půjčovnami, můžete je osobně navštívit nebo se podívat online, tak na samotné půjčovny. Dovíte se, na co přispívá zdravotní pojišťovna, kdo, co může předepsat. Dotaz jste měli vznést hned sociální pracovnici, byla by vám tuto informaci sdělila. Zajímavější by byl kontakt s domácí zdravotní službou, protože vhodnost výběru zdravotní pomůcky je potřeba probrat s rehabilitační pracovnící, která by dle klinického stavu dědy posoudila její vhodnost. Na závěr bych upozornila, diagnóza demence nemusí souviset s neschopností chůze.