Poradna
Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány. Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.
pomoc s maminkou
7.5.2013 | Zradička
Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat. Mám maminku ve věku 65 let a již více jak deset let se o ní starám se svojí družkou. Maminka asi zapoměla číst a psán, tedy tyto věci jí dějí problém. Zároveň zratila pojem o penezích, tedy co kde stí atd. Sama by důchod utratila během týdne. Z tohoto důvodu jí chodíme nakupovat, aby vyšla s důchodem. O doktora se taky staráme , protože by jinak kněmu vůbec nezašla. V současné době jsem se s přítelkiní dohodl, že koupíme garsonku u nás v paneláku, aby jsme jí měli nablízku a víc se mohly o maminku starat. S přítelkyni zároveň uvažujeme a druhém dítěti. Chtěli jsme se zeptat zda by mohla být opatrovníkem moje družka, když bude na mateřské a zda by měla nárok na příspěvek jako opatrovník. Děkuji předem za radu Zradička.
Právní opatrovnictví není spojeno s finanční odměnou, takže klidně můžete být opatrovníkem vy, její syn. Přečtěte si rubriku nejčastější otázky "Příspěvek na péči" a o ten zažádejte. Podívejte se v poradně na odpovědi týkajících se příspěvku na péči, abyste se lépe v problematice orientoval.