Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


PORADNA

4.6.2009 | PAVLÍNA

MÁM PŘÍSPĚVEK NA OSOBU BLÍZKOU 8000.PŘI TOMTO PŘÍSPĚVKU NESMÍM CHODIT DO PRÁCE ŘÍKÁM TO DOBŘE?ANI SE TO NEDÁ ZVLÁDNOUT,ALE V PRÁCI MI TVRDÍ,ŽE JE TO MOŽNÉ CHODIT DO PRÁCE.ADĚKUJI

Příspěvek patří osobě blízké, ne vám. Pokud si osoba blízká "koupila" službu od vás, tak péči o ní celodenně zajišťujete. Případně se s osobou blízkou dohovoříte, že péči v době vaší nepřítomnosti službu o ni bude provádět další subjekt s adekvátním finančním podílem z příspěvku. Také si zvažte, váš zaměstnavatel za vás platí zdravotní a sociální pojištění. V případě, že byste byla hlavní a jediný pečující tak byste rovněž měla toto zajištěné. Podobné úvahy je vhodnější řešit zcela konkrétně na zdravotně sociálním odboru. V případě, že osobě blízké neposkytujete adekvátní pomoc, jakžto jediná osoba na které je závislá, či ji nezajistite, ač pobíráte dávku, jedná se trestní čin. Týrání svěřené osoby.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: