Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Postup lékaře na LPK

11.9.2007 | Jana

Dobrý den,mám takvý problém již podruhé jsem se setkala se situací,která mne dost zaráží. Pečuji o svoji babičku , která má alz.chorobu a její stav se den odedne horší.Tak jsme zažádali o přezkoumání jejího zdr.stavu u LPK ,ale k mému údivu nás nenavštívil (nepozval) lékař ke konzultaci, vše se vyřizuje jen formou žádostí a lékařských zpráv od lékařů. Je mi divné ,že v Brně jsem byli vždy vyzváni k návštěvě lékaře LPK a podepisovali i rozhodnutí, v novém bydlišti (Vyškov) ne. Vždy nám jen sociálka pošle rozhodnutí, které je zamítnuto.Zaráží mne postup lékařů na LPK ,že aniž by viděli dotyčnou osobu tak rozhodnou na základě papír.materiálů

Není mi z vašeho popisu jasné, co dostáváte za rozhodnutí, které je opakovaně zamítnuto. Nevím, o čem jednání LPK v daném případě je. Můžete se vždy odvolat. K tomu se nemohu vyjádřit, ale požadujete-li účast své babičky s Alzheimerovu chorobou na jednání k verifikaci písemných podkladů, je vhodné kontaktovat správu sociálního zabezpečení a domluvit se s nimi.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: