Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Potíže v koupelně

2.11.2003 | Milada

Bydlím se svou 77 letou babičkou, je duševně fit, ale má velkou potíže s klouby, chodí špatně o holi. Největším problémem je mytí, do vany se nedostane, když jí pomáhám u umyvadla, tak mám dojem, že tvarově taky není nejlepší. Jak by mělo vypadat, to vlastně nevím, v obchodě jsem nic takového neviděla. Fakt je, že jsem se neptala. Jak má vypadat záchod to trochu vím, občas jej vidím v supemarketech ve WC pro invalidy. Pak taky nevím z čeho bychom s babičkou případné předělání koupelny zaplatily, tedy z jejího důchodu a mého stipendia.

umyvadlo pro invalidyMáte pravdu, sanitární keramice pro tělesně postižené není v obchodech věnovaná větší pozornost, ale lze ji najít v katalozích. Vanu lze nahradit sprchovým koutem a lze k němu pořídit keramickou sprchovou vaničku, je protiskluzná. Umyvadla mohou mít vydutý tvar, jsou vhodná i pro tlouštíky, když k nim přistoupí, mohou mít pocit jako by do umyvadla vcházeli. Není špatné ani sklopné zrcadlo, které lze nastavit dle výšky člověka. Záchod je vyšší a madla vedle něj by měla být samozřejmostí. O případný příspěvek na úpravu bytu lze zažádat na referátu sociálních věcí podle místa bydliště vaší babičky.

Více k tématu: kompenzační pomůcky

zrcadlo i pro sedící

Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: