Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


práva pacientů s demencí

1.11.2008 | R.Svobodová

Jaká má práva pacien s demencí a jak postupují např.úřady při jednání s osobou, která má diagnostikovanou demenci, ale není zbavena svéprávnosti.Musí mít osoba opatrovníka?Kde najdu bližší informace?Děkuji

Záleží na stupni postižení. Ale i v případě vážného postižení řada rodin nedává podnět k omezení způsobilosti k právním úkonům, neboť vše, co se týká právních záležitostí, mají vyřešené. Ovšem i při menším postižení, ale výrazné sugestibilitě postižené osoby, může od rodin přijít soudu návrh k omezení. Jestliže rozsudek soudu na základě šetření a soudně znalecké expertízy toto potvrdí, je stanoven postiženému opatrovník. Není-li člověk omezen ve způsobilosti k právním úkonům nebo zbaven, zachází se s ním, jako se zcela kompetentním jedincem.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: