Poradna
Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány. Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.
Příspěvek na péči a domov důchodců
16.2.2007 | ema
Je mi líto, že jsme si opět nerozuměly. O tom, že je maminka způsobilá k právním úkonům, jsem psala pouze proto, aby bylo jasné, že nemá žádného zástupce či opatrovníka, jemuž by za ni náležel zmíněný příspěvek. Jde mi o princip. Jestliže bude osoba, které náleží kvůli bezmocnosti příspěvek na péči, doma, použije tuto částku na úhradu péče pečujícím osobám či zařízením (tedy příbuzným, sousedům, asistenční službě, pečovatelské službě apod.) a zbytek doplatí ze svého důchodu. Je DD výjimkou, že z důchodu se platí celá částka nákladů na pobyt a k tomu navíc ještě zmíněný příspěvek? Můžete mě prosím odkázat na příslušný paragraf zákona, ev. poradit, kde by mi na můj dotaz odpověděli? Děkuji Vám za odpověď i trpělivost.
Obraťte se na MPSV k podrobnému vysvětlení, že ústavní péči patří celý příspěvek, který klient obdrží, neboť zajišťuje 24 hodinovou službu, to jsem vám ale psala minule. Zákon máte v našich novinkách - v serveru MPSV.