Poradna
Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány. Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.
pšíspěvek na peči
13.1.2010 | Broňka
Mám 20-letého duševně postiženého syna.je mu přiznán po několika žádostech důchod 3 stupně.má ztp/p 3 stupně.doposud pobýval týdenně v domově pro osoby se zdravotním postižením v havířově-santé.V měsíci listopadu byl pro svou duševní chorobu propuštěn.Nyní je v domácí léčbě s možností docházet do denního stacionáře v místě bydliště Orlová-Duha,jsem zaměstnaná v mateřské škole jako učitelka.Po vyčerpávajícím zam+stnání špatně zvládám syna.cci se zeptat,jakou finanční částku bych pobírala kdybych přerušila zam+stnání a celodenně se starala o syna. manžel chodí na pouze na 5 hodinu odpolední do zaměstnání.děkuji za informace Broňka
Příspěvek by pobíral váš syn, pokud nemá omezení způsobilosti k právním úkonům. Jeho výši nemohu odhadnout, bude záležet na konkrétním posouzení, v čem je závislý na péči další osoby. Navíc příspěvek je více soustředěn na tělesné postižené, než duševní, nespěchejte s přerušením zaměstnání, podrobně si přečtěte odpovědi na podobné otázky v poradně.