Poradna
Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány. Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.
psychofarmaka
18.7.2008 | karin
Dobrý den. Prosím o radu, které léky mohou pomoci zvládat všechny tyto tíživé situace. Manželovi umírá strašným způsobem starý tatínek na rakovinu, ochrnuje postupně celé tělo, neskutečné bolesti...Prosím o název nějakého léku, při kterém by ale mohl normálně fungovat, i jako řidič z povolání. Nedostanu ho k lékaři, ti zdejší by nám ani nepomohli. Jsem zdravotník a dle vaší rady mu lék obstarám, jen nevím jaký. Mám zkušenost s Citalecem-zde ale nutnost dlouhodobého užívání, Lexaurin, Neurol??Něco co působí ihned a pomůže překonat toto nejtěžší životní období. Moc děkuji za odpověď. K.
Víte léčit na dálku není možné, tedy aniž bych postiženého viděla a mluvila s ním. Muži velmi neochotně vyhledávají pomoc, snaží se vyřešit situaci po svém, žádost o pomoc chápou jako projev slabosti....Ale potřebuje váš muž skutečně pomoc? Ženy si o pomoc říkají, chodí k lékaři, svěřují se. Máte dojem, že váš muž fakticky nefunguje? Domníváte se, že je depresivní? Nepromítáte do jeho světa své vlastní pocity a stesky? Když tak zavolejte, domluvíme se.