Poradna
Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány. Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.
rehabilitace po mozkové mrtvici
15.3.2011 | Jana
Dobrý den. Mám tatínka 82 let a před téměř 4 týdny utrpěl mozkovou mrtvici na levou polovinu těla. Nyní si ho bereme z nemocnice domů. Mluví již normálně, nemá problémy s přemýšlením, má i pevný stisk ruky. Není však prozatím schopen samostatné chůze. Chodí tudíž s chodítkem na kolečkách za doprovodu jiné osoby. Je to od té příhody k dnešnímu dni velký pokrok (nemluvil a nehýbal se). Ale chtěla bych se zeptat na možnost rehabilitace a cvičení. Jaké cviky je třeba s ním provádět, aby se opět dostal do kondice takové, aby byl soběstačný co se týče hygieny a chůze. Děkuji Vám za radu.
Přečtěte si i odpověď z 9. 3. 2011 na "rehabilitační péče po mozkové mrtvici" od paní Jaroslavy. V domácí péči je vhodné zjistit vše potřebné už v nemocnici, promluvit si a nechat si ukázat způsob přístupu k rehabilitaci, tedy kontaktovat rehabilitační pracovnici. Lze pak navázat s možností domácí zdravotní péči, disponuje-li rehabilitační pracovnicí. Především se podívejte na http://sdruzenicmp.cz/cz/sdruzeni-cmp/