Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


schizofrenie-alkohol

10.9.2014 | Romana

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli je nějaká možnost léčby pro schizofreniky-alkoholiky....moje matka 56 let se léčí 27 let u psychiatra se schizofrenií, během léčby se stala silně závislou na alkoholu.Během nemoci byla dostkrát hospitalizovaná v léčebnách,bohužel vždy po návratu znovu začne pít. Její lékař vždy navrhne několika měsíční pobyt v léčebně,ale ona se po 14 dnech či 3týdnech vrátí domů s tím že už je v pořàdku,ale doma do týdne začne znovu pít. Pije do stavu že nemůže mluvit chodit a v kombinaci s léky které bere se stává že je úplně mimo. Když trochu vystřízlivý,shání další alkohol,zdřejmě se potřebuje neustále alkoholem přehlušovat nějaké myšlenky. Její stávající léčba nikam nevede vždy jen léčebna na 2-3 týdny pak návrat domů a do týdne opět alkohol a vše pořád dokola. Je nějaká jiná možnost léčby,nebo se musí upít? Děkuji za odpověď Romana

V léčbě alkoholismu hraje velkou roli vlastní postoj a jak vidíte po návratu do ambulantní léčby vše začíná nanovo. Ale ani dlouhodobá ústavní léčba nevedla k cíli. Motivace vaší maminky k životu bez alkoholu je problematická, jistě komplikovaná přítomnou duševní nemocí. Léčba tudíž začíná a končí právě v tomto, v její volbě, forma léčby je až druhotná.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: