Poradna
Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány. Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.
stařecká demence
24.2.2008 | jan
Dobrý den.Můj dotaz směřuje na změnu v chování naší 80-ti leté babičky.V poslední době není schopna provádět běžné domácí práce.Konkrétně např.do kávy si místo mléka dá máslo,na nohy si místo ponožek navlékne rukavice,místo telefonu vytačí číslo na televiz.ovladači,poklesla u ní i snaha dodržovat hygienu,výbavnost slov je mizerná,ale komunikace o běžných věcech dobrá ...Spíše se jedná vždy o chvilkové zkraty,které si uvědomí až po tom co jí upozorníme a následně si i uvědomí svůj omyl a dokonce o tom dokáže poreferovat i ostatním.Babička má ICHS,je v pravidelné péči kardiologa,jinak žádná jiná závažná onem.Domníváme se,že se pravděpodobně jedná o patolog.změny v mozku v důsledku povšechné aterosklerózy.Můj dotaz tedy zní,zda by to tak opravdu mohlo být nebo ev. o co se jedná a jak máme postupovat - zda informovat kardiologa,vyhledat psychiatra nebo jiného specialistu? Děkuji.
Jestliže ošetřující lékař vaší babičky je kardiolog, pak samozřejmě by měl dotaz směřovat k němu, ten zváží ke kterému specialistovi je vhodné babičku poslat (neurologie nebo psychiatrie), či situaci vyřeší vlastními prostředky.