Poradna
Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány. Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.
Tiapra
26.3.2010 | Lázničková
Dobrý den, mám dotaz na lék Tiapra. Máme doma babičku, které je 102 let. I přes vysoký věk, je docela čilá. Stále chodí a to i bez hůlky. Dost si pamatuje a stále výborně jí to myslí. Včera se ale situace změnila. Měla dle obvodní lékařky nějaký záchvat a byla úplně mimo. Nevnímala a mluvila úplné nesmysly. Což bych veliký šok. Paní doktorka jí pichla nějaký uklidňující lék. Dnes je to mnohem lepší, a vzpoměla si i na to co se dělo, komunikuje, ale není to na co jsme byly zvyklí. Dostali jsme lék Tiapra. Po přečtení létáku si nejsme jistí, zda je to nejvhodnější řešení. Sice píšou že je to pro starší osoby, ale co ty vedlejší účinky jako motání hlavy. a babička nemá maniodepresivní psychozu či schizofrenii. Hlava se ji samozřejmě motala i předtím, vždyť je jí 102 let!! Neradi bychom, aby skončila na LDN či aby se tento záchvat opakoval. Pokud začneme tennto práček indikovat, musí se už stále a pravidelně brát. Děkuji mnohokrát za odpověď.
S pozdravem Mgr. Jana Lázničková (vnučka milované babičky).
Nemusí se brát stále, jedná se o přechodné opatření vedoucí v daném případně ke stabilizaci stavu. Pokud se stav upravil, není nutné jej podávat.