Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


vaskulární demence

21.10.2007 | Míša

Jsem opatrovníkem 59-letého otce,který je umístěn v domově se zvláštním režimem s diagnozou vaskulární demence.Základní hygienu otec zvládá,ale je velmi depresivní, úzkostlivý a podezřívavý.Velmi touží se vrítit zpět do bytu, kde žil zcela sám.Myslíte,že se jeho stav ještě zlepší, aby jsem vůbec mohla uvažovat podat návrh soudu na přezkoumání způsobilosti k právním úkonům a otec by mohl žít zase sám a vše si obstarat?Anebo se nemoc bude zhoršovat a otec bude doživotně umístěn v ústavu?

Bylo vhodné a dokonce nutné, abyste si popovídala s ošetřujícím psychiatrem vašeho otce, jednak o jeho současném stavu, jednak o jeho výhledech. Vzhledem k tomu, že jste opatrovnicí, byla jste určitě seznámena se zdravotním stavem svého otce, s vypracovaným posudkem, byla jistě účastnicí řízení. Připomeňte si větu "pro duševní poruchu, která není jen přechodná..." v souvislosti s omezením způsobilosti k právním úkonům. Současný stav není dobrý, ten je potřeba upravit, pak můžete meditovat, jak dál.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: