Poradna
Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány. Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.
výpadky paměti u nemocného otce
10.6.2010 | Tomáš Vlček
dobrý den,
mému otci je 68 let, je vážně nemocný(karcinom plic), do této doby byl duševně v pořádku, ovšem před deseti dny u něj došlo k psychické poruše - ztratil se v prostoru i čase a není schopen se na nic upamatovat - starám se o něj a toto je pro mne nová zkušenost. Lékařská vyšetření teprve probíhají a já si nevím rady hlavně s praktickými záležitostmi každodenního života. Obracím se na Vás s prosbou o radu hlavně v těchto věcech: 1) jak se dostat k jeho bankovnímu účtu (musím platit jeho závazky jako je nájemné atd.)2) jak postupovat v případech kdy je nutný jeho podpis a právní povědomí(pošta, úřady atd.)
mnohokrát děkuji za odpověď
Tomáš Vlček
Je pravděpodobné, že se jednalo o jednorázový, krátkodobý stav, který odezněl. Nemusí být v souvislosti s chorobou, může souviset i s léčbou a individuální dispozicí a řadou dalších faktorů. Jestliže tomu tak, je možno s tátou jeho situaci probrat i z hlediska sociálně právního. Jistě o svém postižení je informován. To znamená výše uvedené otázky probrat s ním. U notáře můžete spolu sepsat plnou moc o vašem zastupování. V případě, že se jedná o vážnější psychické postižení je vhodné konzultovat nejdřív ošetřujícího lékaře.