Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Zastupování - částečné odebrání svéprávnosti

10.2.2011 | Marcela Vlasáková

Dobrý den,

mojí matce je 81 let a je umístěna v zařízení pro osoby s Alzheimerem. Protože není schopna samostatného rozhodování, ráda bych si zařídila nějakou formu možnosti jejího zastupování. Jde především o podpisové právo, protože se obávám, aby nepodepsala někomu dlužní úpis nebo něco podobného. Bohužel nevím kde začít. Mohli byste mi poradit?
Děkuji.

Asi by bylo vhodné nechat stav k posouzení soudnímu znalci, podáte-li podnět soudu k omezení způsobilosti k právním úkonům, usoudí-li po verifikaci, že toto je potřeba. Můžete vy, můžete se se domluvit se zařízením, kde je maminka umístěna, že oni podají podnět soudu a následně soud zahájí řízení.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: