Poradna
Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány. Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.
Zcizení důchodů klientky
27.6.2014 | Jana Soukupová
Dobrý den, prosím o radu, co máme dělat, když syn naší klientky disponuje s účtem, kam jí chodí důchod a nám neplatí za služby, již nám dluží 54 tis. Klientka je sice svéprávná, ale ve fázi těžké demence, neschopna se podepsat. Klientku nechceme z domova vyloučit, potřebuje 24 hodinovou péči, ale nevíme, jak přinutit syna, aby uhradil ubytování, stravu a léky. Je místo, kam se obrátit, kromě policie ČR, které by nám v této situaci pomohlo?Děkuji.
Podnět týkající se omezení způsobilosti k právním úkonům z důvodu vážné duševní poruchy s progresí může podat kdokoliv, nejen rodina. Případný doporučený opatrovník může být i veřejný. Bylo by vhodné konzultovat úředníka soudu z opatrovnického oddělení soudu /dle trvalého bydliště klientky/ ohledně vhodného řešení situace. Jinak samozřejmě se můžete obrátit na policii.