Vaše příběhy
Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.
Jak jsme dědečkovi koupili kouzelné sluchátko
Přemýšlel jsem, jak situaci řešit. Bylo mi jasné, že tatínek nenalezne zalíbení ani v nějakém novém, modernějším naslouchátku. Řekl jsem si, že nejlepší by bylo nějaké kouzelné sluchátko, které by si tatínek dal k uchu, kdykoliv by s někým mluvil, a sluchátko by mu to přetlumočilo pěkně nahlas.
Začal jsem tedy hledat - kde jinde než na internetu. A skutečně jsem našel. V zásilkovém obchodě firmy Conrad jsem zakoupil „Mikrofonní zesilovač LV100“ včetně mikrofonu, k tomu ještě telefonní sluchátko, a kouzelné sluchátko bylo na světě. Funguje bezvadně. Krabičku zesilovače s mikrofonem má tatínek položenou u sebe na stole. Když chce slyšet, co mu říkáme, nebo prostě jen slyšet, co si říkají ostatní v místnosti, jen zvedne sluchátko a zapne vypínač. A rázem rozumí všemu, o čem se v místnosti mluví! Zesilovač je přitom natolik výkonný, že využíváme jen asi polovinu jeho rozsahu. Přístroj má přitom zabudovanou ochranu sluchu a při náhlém silném zvuku se na okamžik sám vypne.
Tatínek je navýsost spokojen a my si šetříme hlasivky. Naše kouzelné sluchátko toho sice nedokáže tolik, co sluchátko Macha a Šebestové, ale my jsme si ho přesto okamžitě všichni oblíbili. Můžeme si s tatínkem, zase jako dříve, pořádně „poklábosit“!
Reagovat na tento příspěvek