Vaše příběhy
Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.
pečovatelka
Je zcela jedno zdaa osobu kterou ,, potřebujeme k ruce" nazveme pečovatelka, společnice či prcovnice přímé obslužné péče, téměř vždy to bude (měl by být) někdo kdo nám pomůže s činnostmi které jsou pro nás (či naše blízké) v danou chvíli obtížně vykonavatelné.
Problém nastává v tom, že o služby těchto (říkejme pečovatelek) projevíme zájem až v okamžiku , kdy nám např. po pádu vrátí domů z nemocnice babičku (která ještě před pár dny s hůlkou si došla pro časopis do trafiky za rohem.
Zjistí se totiž, že babička má pleny, jíst pžíborem zapomněla a otevřít minerálku není schopná.
V tom případě hledáme pečovatelku. Rádi bychom aby byla spolehlivá, komunikativní, svědomitá, empatická, vstřícná , zkušená a ideální by bylo , když by přišla tak 3x denně pomoci s hygienou a stravou a nnechtěla víc jak 70 Kč/hod.
Případně u nutné 24 hod péče nabídneme bydlení v samostatném pokoji (a bylo by ideální když by za toto bydlení byla péče opravdu 24 hod.
Valná většina rodin, která hledá pečovatelku, vpodstatě přijme kohokoliv s čistým TR.
Doporučila bych tímto , aby se rodiny hledající pečovatelku informovaly o tom kde např. dotyčná ososba pracuje. (vykonává li tuto práci několik let v sociálním zařízení je pravděpodobné , že dříve nebo pozdji bude trpět syndromem vyhoření . navíc se domnívám , že např. každodenní kvalitní službu v rozsahu 12hod/denně není schopen zajistit člověk ani s nejvyšší mírou empatie, samaritánství atd.
apeluji tímto na všechny kdož v tento okamžik hledají pečovatelku, ať se informují o tom , jaké má vzdělání. pomocná šička která absolvovala kurz pracovníka v sociálních službách těžko vyhodnotí zda vaše příbuzná spí nebo upadla do diabetického koma atp.
Nedovolte (není li to výslovné přání vaší 96 leté babičky) aby jí pečovatelka tykala. i človek s ACH má právo na úctyhodné jednání .
jsou i rodiny, které hledají pro svého blízkého ,, jen" společnost. (někoho kdo poskytne babičce doprovod na procházku , popovídá si s ní, případně vytvoří např velikonoční výzdobu. Myslíte si , že toto poskytne paní která má 7 tříd ZDŠ? (z pravidla tyto služby požadují edukované rodiny VŠ vzdělaných seniorů).
Všem rodinám které budou v budoucnosti potřebovat službu pečovatelky radím vybírekte pečlivě. Vaše matka (nebo děděček)) by péči o Vás( když jste byl malým dítětem)také nesvěřili kdekomu, senioři jsou totiž stejně zranilní akřecí jako ty malé děti a na to prosím při výběru pečovatelky NEZAPOMÍNEJME!
Reagovat na tento příspěvek