Publikace

Upozorňujeme na knížky především pro generaci 40-50+, neboť v tomto období je vyšší počet pečujících o starší rodinné příslušníky. Pozornost je věnovaná rodinám, především ženám, neboť ty jsou nejčastěji v roli pečující a mají více potíží s prožíváním emocí. Dále jsou vybírany témata související i s respitní, oddechovou péčí. Ať už se týkají beletrie, financí a ekonomií, historie, práva, psychologie, sociálních problémů, sociologie či zdravotnictví. Největší oddíl tvoří návody, postupy, specifické potřeby se zaměřením na pomoc pečujícím rodinám. I profesionálové mohou leccos zajímavého objevit.

Ovšem některá knížka by mohla být zařazená do všech oddílů, někdy je složité se rozhodnout. Knihy nezasíláme, ani nákup nezprostředkováme, jen na ně upozorňujeme.

Šťastná smrt

Albert Camus
Šťastná smrt
Šťastná smrt je první román Alberta Camuse, který vznikal v letech 1936-1938, ale autor ho nikdy nedokončil a nechtěl za svého života vydat jednak kvůli kompozičním nedostatkům, jednak kvůli změně vlastní i celospolečenské hodnotové orientace způsobené druhou světovou válkou. První román se stal jakousi počáteční formou, zárodkem celé další filozofovy tvorby. Camus jej tvořil ve vypjaté osobní situaci, z níž se zrodila potřeba bojovat za místo na slunci, "vůle ke šťěstí", posilovaná četbou Gida, Malrauxe a zejména Nietzscheho. Mnoho Camusových příznivců dnes netuší, jak výrazným a bouřlivým vývojem prošel ve čtyřicátých letech - od jednotlivce ke skupině, od pohrdání vším lidským ke všeobecné solidaritě, od cynických nadlidí k altruistickým "laickým světcům" až k postupnému vypracování konečné humanistické triády "absurdno-revolta-solidarita", která Camuse proslavila.

Vydalo nakladatelství Garamond, rok vydání 2006
ISBN: 80-86955-14-1

Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: