Hledaná slova - denní stacionář

Vyhledávané klíčové slovo: denní stacionář

Dobrý den.
Je prosím nějaké omezení délky ošetřování člena rodiny?
Vím, že se proplácí asi 8 dní 60-ti procenty ale nevím, jak je to dál. Budu si brát ležící inkontinentní maminku z LDN domů a nevím samozřejmě, jak dlouhou péči bude potřebovat.Doteď jsem pracovala a chtěla bych se případně do práce vrátit/ jsem rok v důchodovém věku/. Mám smlouvu na dobu neurčitou a celkem vstřícného zaměstnavatele.
Ale nemohu mít asi očr řádově roky nebo ano?
Děkuji, Olga
Dobry den, mam babicku . Bude ji 80 let , a vubec se o sebe nedokaze postarat , zije v neporadku , uz si sama nedokaze moc uvarit . Casto nam rika ze nekde spadla . Zahrada je zarostla a neudrzovana . Kdyz tam s rodinou prijedem uklizime 5 hodin jenom kuchyn a za 14 dni to ma zase . Tohle vsechno je od doby kdy zemrel deda . Byl nemocnej a lezici . Chapu ze se o nikoho nema starat . Nabizeli jsmeji ze ji pomuzem se odstehovat k nam nebo do blizkeho bytu nebo ze ji budeme platit soukromy domov duchodcu ktery by ji vyhovoval v okoli naseho domu - navstevuji tam krouzek nic nezabira . Poradte mi prosim , mam strach i o jeji zdravotni stav . Prijeli jsme jednou a museli volat zachranku . Co mame delat ? Ma to nejake reseni ? Jake koliv ? Jinak jsme zkouseli ji nejak zamestnan ma psa , ale nevenci ho a dve kocky take chodi na universitu tretiho veku , ale nevidime zmenu . Moc vam Dekuji a omlouvam se za pravopisne chyby
Mezinárodní klasifikace funkčních schopností, disability a zdraví
Mezinárodní klasifikace funkčních schopností, disability a zdraví : MKF řeší problém následků chorob, úrazů nebo vrozených vad napříč etiologickým diagnózám, uváděných v Mezinárodní klasifikaci nemocí. Chybná diagnóza sice přestává být problémem, ale průvodní jevy nejrůznějších diagnóz jsou stále závažnější vzhledem k možnostem, které může moderní společnost poskytnout a řešit. Stejně důležité je hodnocení reziduálního zdraví neporušených funkcí. Spojení těchto poznatků provádí moderní rehabilitace, která začíná ve zdravotnickém prostředí, ale významně přesahuje do dalších oblastí a stává se tak celospolečenským úkolem. Tato publikace se nyní stává nezbytnou pro všechna rehabilitační centra, posudkové komise sociálního zabezpečení a pro všechny zdravotníky i veřejné činitele, jejichž pracovní náplň se týká zdravotně-sociální a pracovní problematiky.

Vydalo nakladatelství Grada, 2008
ISBN 978-80-247-1587-2
[Publikace] Výkladový ošetřovatelský slovník – Kolektiv autorů
Výkladový ošetřovatelský slovník
Překlad publikace Oxford Dictionary of Nursing je určen nejen všem sestrám a studentům ošetřovatelství, ale také dalším nelékařským zdravotnickým pracovníkům. Kniha obsahuje přes 10 000 hesel z klinických i teoretických oblastí ošetřovatelství a medicíny. Text je doplněn obrázky a přehlednými tabulkami. Vychází s podporou ČAS a MZ ČR.

Vydalo nakladatelství Grada, 2008
ISBN 978-80-247-2240-5
[Publikace] Demence – Vladimír Pidrman
Demence
Knížka se zabývá neurobiochemií, patologií a neuropatologií demence a uvádí terapeutické postupy léčby kognitivní poruch, poruch chování a změn aktivit denního života. A to vše jak z pohledu farmakologického, tak i behaviorálního. Nezapomíná ani na výživu - často opomíjenou problematiku dementních nemocných. Vymezuje roli pečovatele. Publikace je doplněna zajímavými kazuistikami a je určena zejména nejširší lékařské veřejnosti a studentům medicíny.

Vydalo nakladatelství Grada, 2007
ISBN 978-80-247-1490-5

[Publikace] Schizofrenie a její léčba – Eva Češková
Schizofrenie a její léčba
Druhé rozšířené vydání úspěšné publikace se zabývá schizofrenií, onemocněním, které je laickou veřejností považováno za katastrofické, a na které podobně nahlíží i řada lékařů somatických oborů. Situace se však již poněkud změnila, pokrok byl učiněn hlavně v léčbě schizofrenie, nadějné jsou i nové pomocné metody (zobrazování mozku, psychoendokrinologické parametry). Nemocní se v počáteční fázi onemocnění obrací nejčastěji na lékaře prvního kontaktu.

Vydalo nakladatelství Maxdorf, 2007
ISBN: 978-80-7345-114-1
Prevence pádů ve zdravotnickém zařízení cesta k dokonalosti a zvyšování kvality
Kniha poskytne všem zdravotnickým pracovníkům tipy a praktické návody na to jak účinně pádům předcházet, počínaje posouzením stupně rizika pádu u každého pacienta, stanovením standardů pro přesouvání, zvedání a polohování nehybných pacientů, přes zajištění bezpečného prostředí a edukaci pacientů i všech členů zdravotnického týmu. Kniha bude důležitým zdrojem poznatků také pro studenty a pedagogy oboru ošetřovatelství, fyzioterapie, ergoterapie i zdravotnického managemantu. Využijí ji také pracovníci státní správy a odborníci, kteří se zabývají otázkami kvality péče. Pády jsou jednou z nejčastěji hlášených "mimořádných příhod" a mohou mít velmi negativní dopad na zdravotní stav pacienta, délku hospitalizace a výši léčebných výloh. Překlad publikace vydané Joint Commisiion International výrazně přispěje ke zvyšování bezpečnosti pacientů a kvality poskytované péče ve všech zdravotnických zařízeních.

Vydalo nakladatelství Grada, 2007
ISBN 978-80-247-1715-9
[Publikace] Dobrovolníci a metodika práce s nimi v organizacích – Jiří Tošner, Olga Sozanská
Dobrovolníci a metodika práce s nimi v organizacích
Dobře fungující dobrovolná pomoc je velkým přínosem pro nejrůznější typy sociálních, zdravotních, školských a výchovných, ekologických i kulturních organizací.
V současnosti lze získat zkušenosti se sociálními asistenty pro postižené žáky, studenty i dospělé, existují dobrovolné programy pro rizikové děti a mladistvé, dobrovolníci začínají pronikat do nemocnic, domovů důchodců apod. Práce s nimi se stává součástí studia sociálních oborů a jejich význam do budoucna poroste. Kniha se věnuje metodologii práce s dobrovolníky, její organizace, plánování, řízení a supervize.

Vydalo nakladatelství Portál, rok vydání 2006 (2. vydání)
ISBN: 80-7367-178-6
[Publikace] Metody a řízení sociální práce – Oldřich Matoušek a kol.
Metody a řízení sociální práce
Jádrem publikace jsou informace o klasických i nových metodách sociální práce. Podrobně jsou probrány různé formy případové práce (poradenství, krizová intervence, mediace), práce se skupinou (skupinová práce, streetwork), práce s dětmi a s rodinou i makrometody (analýza sociálních potřeb obce a regionu, systémové projekty). Pozornost je věnována i otázkám řízení, supervize a hodnocení sociální práce, etickým aspektům výkonu povolání a riziku vyhoření sociálních pracovníků. Učebnice navazuje na publikaci Základy sociální práce (O. Matoušek a kol., Portál 2001).

Vydalo nakladatelství Portál, rok vydání 2006
ISBN 80-7178-548-2
[Publikace] Terénní krizová práce – Bohumila Baštecká a kolektiv
Terénní krizová práce
Jediná kniha svého zaměření na trhu seznamuje psychology, pracovníky v pomáhajících profesích, pracovníky státní správy, samosprávy se systémem krizové pomoci. Autorský kolektiv čerpající z bohatých praktických zkušeností osvětluje především proces poskytování psychosociální pomoci obětem neštěstí, způsob vytváření a činnosti psychosociálních intervenčních týmů. Kniha je doplněna kasuistikami, rozhovory s lidmi postiženými životní katastrofou. Čtenář získá dokonalý přehled o terénní krizové pomoci poskytované v České republice.

Vydalo nakladatelství Grada, rok vydání 2005
ISBN 80-247-0708-X


[Publikace] Kinezioterapie demencí – Běla Hátlová, Jitka Suchá
Kinezioterapie demencí
Kniha vymezuje pojem demence, popisuje formy chování, možnosti nefarmakologické léčby včetně kinezioterapie a nabízí cvičební programy.

Vydalo nakladatelství Triton, rok vydání 2005
ISBN: 80-7254-564-7
[Publikace] Parkinsonova nemoc. Informace pro nemocné a jejich rodiny – Jan Roth, Marcela Sekyrová, Evžen Růžička
Parkinsonova nemoc. Informace pro nemocné a jejich rodiny
Třetí rozšířené vydání knížky věnované pacientům s Parkinsonovou nemocí a jejich rodinným příslušníkům. První vydání vyšlo v roce 1994 a druhé v roce 1999. Současná příručka je doplněna podrobným návodem k rehabilitačním cvičením s více než stem obrázků. Kniha je určena jak nemocným a jejich blízkým, tak lékařům, kteří mají pacienty s Parkinsonovou nemocí ve své péči.

Vydalo nakladatelství Maxdorf, rok vydání 2005
[Publikace] Geriatrie a gerontologie – Zdeněk Kalvach, Zdeněk Zadák, Roman Jirák, Helena Zavázalová, Petr Sucharda a kolektiv
Geriatrie a gerontologie
Stárnutí populace je dominantou demografického vývoje a vede k geriatrizaci medicíny. Dopad na zdravotnictví je kvantitativní a kvalitativní – modifikace přístupů podle specifických potřeb seniorské populace. V české literatuře chybí moderní monografie, zdůrazňující právě kvalitativní změny, potřebu modifikace znalostí a postupů napříč medicínskými specializacemi.

Vydalo nakladatelství Grada, rok vydání 2004
ISBN 80-247-0548-6

[Odkazy] Měsíčník GONG pro sluchové postižené
Určený pro sluchově postižení lidí, jejich rodinným příslušníkům a profesionálům, kteří pro ně pracují. (Foniatři, učitelé, tlumočnici, pracovníci neziskových organizací, sociální pracovníci, psychologové, logopedi, apod.)
Vychází 10x + prázdninové číslo
Jedná se o projekt, který byl zařazen v oblasti státní dotační politiky jako: poskytování sociálních služeb,
ochrana a podpora zdraví včetně péče o zdravotně postižené a seniory.
V letech 1992 - 2002 realizován jako celostátní, v důsledku provedené transformace původní organizace je nyní projekt řešen již pouze jako krajský.
Základní ideou projektu je poskytnout dětem i dospělým osobám se zdravotním postižením:
potřebnou profesionální podporu a pomoc
napomáhat k jejich sociální integraci a adaptaci
zvyšovat jejich sociálních kompetence

Služby jsou určeny pro uživatele, kteří v důsledku snížené soběstačnosti v některých oblastech - např. při uplatňování práv a nároků, kontaktů s příslušnými úřady aj. - nejsou schopni bez podpory a pomoci vyřešit vzniklou obtížnou situaci.

Charita Ostrava otevřela nový domov pokojného stáří pro osoby se specifickými potřebami s cílem při poskytování služby podpora zachování stávající soběstačnosti, životního stylu a nezávislosti klienta v nejvyšší možné míře a zjištění podmínek pro jeho důstojny aktivní život.
adresa: Švabinského 10, 794 01 Krnov
tel. 554 614 702, salvator.charita@ostrava.cz
Svým pojetím specifických potřeb se jedná o první, takto pojatý domov (TT)

Odkazy na široké spetrum zdravotnich částečně i sociálních služeb v ČR.

[Publikace] Cesta k lidství – Jean Vanier
Cesta k lidství
Kniha vznikla jako přepis rozhlasových relací v Canadien Broadcasting Corporation (CBC) z roku 1998. Zakladatel komunitního hnutí Archa, společenství lidí, kteří sdílejí život spolu s handicapovanými, polemizuje ve svých úvahách s egoistickými a na výkon zaměřenými tendencemi moderních společností. Kniha může dát inspiraci, jak v komunitách žít a jaká obdarování život ve společenství přináší.

Vydalo nakladatestvi Portál, rok vydání 2004
ISBN 80-7178-805-8

[Publikace] Ekonomie sociálních služeb – Ladislav Průša
Ekonomie sociálních služeb
Kniha je určena širokému okruhu čtenářů - poskytuje jak nezbytné makroekonomické charakteristiky týkající se sociálních služeb, které zajímají především představitele jednotlivých krajů a obcí, tak i vybrané údaje charakterizující náklady jednotlivých služeb a jejich strukturu, které zajímají především management jednotlivých organizací a poskytovatele jednotlivých služeb.

Vydalo nakladatelství ASPI Publishing, rok vydání 2004
ISBN 80-86395-69-3

[Odkazy] Grantis
Měsíčník neziskového sektoru, vydává Informační centrum neziskových organizací,o.p.s.
Centrum sociální pomoci KONTAKT má novou adresu: Jungmannova 29 (přízemní pasáž Škodova paláce) 110 00 Praha 1

Centrum sociálních služeb Praha
KONTAKT informace * publikace * poradenství
Jungmannova 35/29, 110 00 Praha 1
tel.: 236 005 328
sms linka pro neslyšící 731 056 708

Informační linka k sociálním službách 739 824 749 Provoz: Po 10-14 hod.,Čt 10-14 hod.
Informační internetový servis: iis@mcssp.cz (odpověď do 5 pracovních dnů)
e-mail: kontakt@mcssp.cz
www.mcssp.cz

Otevírací doba pro veřejnost:
Po, St 8.30 - 17.00 hod., Čt 8.30-16.00 hodin, Pá 8.30-13.00 hod.

Nové služby: SMS linka pro neslyšící, Informační linka k sociálním službám a Informační internetový servis (podrobnosti na www.mcssp.cz).
V aktuální nabídce KONTAKTU je k dispozici také nový adresář „Mateřství, rodičovství, náhradní rodinná péče - Informace, kontakty, sociálně zdravotní služby“ a aktualizované verze „V Praze doma bez domova 2007“.

Ústav je příspěvková organizace zřízená Ministerstvem práce a sociálních věcí.

Hlavní náplní ústavu je aplikovaný výzkum v oblasti práce a sociálních věcí na regionální, celostátní i mezinárodní úrovni, formulovaný podle aktuálních potřeb orgánů státní správy, popřípadě neziskových či privátních subjektů.
Mezi hlavní výzkumné zájmy ústavu patří: trh práce a zaměstnanost; sociální dialog a pracovní vztahy; sociální ochrana; rodina; rovné příležitosti; příjmy a mzdy, teorie sociální politiky.
Na základě rozhodnutí zřizovatele ústavu bylo v úzké spolupráci s Fakultou sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně ustaveno Výzkumné centrum VUPSV v Brně, Pellicova 43, 602 00 Brno.


Připomínky ke komunitnímu plánování sociálních služeb můžete zasílat na adresy uvedené na www stránkach,
kde lze najít adresář organizací, poradenské středisko tel.: 498 500 355, seznámit se s hlavními cíly "Koncepce sociální práce a sociálních služeb"

Cílem činnosti občanského sdružení PROSAZ je sociální rehabilitace osob se zdravotním postižením, obhajoba jejich právem chráněných zájmů, realizace programů přispívajících ke společenské integraci občanů se zdravotním postižením.
Svou činnost může rozdělit na čtyři hlavní oblasti. Oblast volného času, oblast poradenskou, oblast zaměstnávání zdravotně postižených občanů a oblast vzdělávací.


Sdružení zdravotní a sociální pomoci. Nestátní, neprofitní, nezávislá organizace tvořená dobrovolnými aktivisty i profesionálními pracovníky, kteří se sdružili k uskutečňování humanitárních programů pro zdravotně postižené, staré a sociálně slabé občany.

[Odkazy] Vidacentrum
Informační centrum pro problematiku duševního zdraví a nemoci rozšiřuje možnosti v informovanosti o oblasti duševního zdraví a to především s ohledem na potřeby uživatelů jeho služeb, rodičů a příbuzných.

[Publikace] Lidský vztah jako součást profese – Karel Kopřiva
Lidský vztah jako součást profese
Jak lépe rozvíjet vztah ke klientům, jak se vyhnout hrozícím nebezpečím a kde nacházet psychickou energii pro službu druhým, radí zkušený psychoterapeut.

Vydalo nakladatelstvi Portál, rok vydání 2000, dotisk 2003
ISBN 80-7178-429-X

[Poradna] kam s babičkou
Moje známá má 90ti letou babičku s cukrovkou a ta není schopna se sama o sebe postarat, navíc ani nekomunikuje s okolím, jen výjimečně. Známá se o ni nemůže dále starat, protože je nyní sama nemocná. Potřebovala by ji tedy umístit do nějakého zařízení či ústavu. Prosím poraďte. Známá by Vás kontaktovala sama, bohužel je nyní v nemocnici. Děkuji
CRPDZ je sdružení právnických osob, nestátní nezisková organizace, jejímž posláním je napomáhat procesu rozvoje péče o osoby s duševním onemocněním v České republice. Prostřednictvím nových služeb (sociální centra, case management /osobní asistence/, asistence v bydlení, krizová asistence, chráněná práce, přechodné zaměstnávání a další) lze účinně napomoci ke vřazení nemocných do běžného života, jejich uzdravení nebo aspoň zmírnění průběhu nemoci.

Osobní asistence je systém služby, který může být plnohodnotnou, ba dokonce lepší alternativou ústavní péče i pro člověka s velmi těžkým postižením. Umožňuje sice důstojný život ve vlastní domácnosti, avšak nepřestává to být boj o přežití. Protože už jednou člověk odkázán na druhé, poněvadž by bez jejich dopomoci pravděpodobně zemřel, stojí ho veliké, přímo nezměrné úsilí si takovou dopomoc druhých lidí zaopatřit a zorganizovat. Příručka zdůrazňuje, že sice nejsme s to nikomu odstranit utrpení, ale můžeme aspoň pomoci! Klientem se nikdo nenarodí, tím se člověk musí naučit být. A návod "jak na to" publikace nabízí.
Uvádí adresář, zdravotnické informace, výběr z zdravotnického tisku, pomoc v péči o pacienty, zákony a předpisy

Poslání občanské poradny:
Občanská poradna poskytuje rady, informace a pomoc všem, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Je nezávislým místem bezplatné, důvěrné a nestranné pomoci, provází občany při jejich obtížích, nabízí pomoc při jednání s úřady a zprostředkovává kontakt s dalšími odborníky.
Poradna spolupracuje s externími konzultanty, především v oblasti právní, je cvičným sociálním pracovištěm a do její činnosti jsou zapojeni také dobrovolní spolupracovníci.

Centrum samostatného života jeho program je zaměřen na poskytování komplexních služeb lidem s tělesným postižením. Z nabídky poraden si klient vybírá dle svých individuálních potřeb a požadavků. Poradenské služby se zajišťují vždy v určitých dnech v týdnu bezplatně. Konzultace mohou probíhat osobně, po telefonu, e-mailem i písemně.
Vítejte na webových stránkách ČALS.
Česká alzheimerovská společnost vznikala v průběhu roku 1996 a zaregistrována byla jako občanské sdružení v únoru 1997. Vznikla na základě setkávání a spolupráce zejména profesionálů v oboru gerontologie kteří se zabývali problematikou občanů postižených demencí – lékařů, sester, sociálních pracovníků, studentů sociální práce a dalších. Postupně se jejími členy stávali ti, jichž se problematika demencí zejména týká – rodinní příslušníci a pečovatelé. V současné době je Česká alzheimerovská společnost již respektovaným členem významných mezinárodních organizací – Alzheimer Europe a Alzheimer Disease International

Noviny, které se snaží informovat o dění v oblasti pomoci zdravotně postižených, o možnostech rehabilitace o nových lécích, metodách a přístrojích.
Periodikum vydává Sdružení přátel Konta Bariéry
ve spolupráci s Nadací Charty 77 - Kontem Bariéry

Adresa je od 4. čísla nová, redakce se přestěhovala do Prahy

Projekt InternetPoradna
pro osoby se specifickými potřebami a jejich blízké, laickou i odbornou veřejnost
Cílem projektu je poskytovat celorepublikově a pod jednotnou adresou www.internetporadna.cz poradenství v oblastech:
zrakové
sluchové
tělesné
mentální postižení
drogy a závislosti
neziskový sektor
psychologické poradenství

Asociace občanských poraden zastřešuje 23 občanských poraden z různých částí České republiky.

Poslání Asociace občanských poraden:
- Posláním Asociace občanských poraden je sdružovat občanské poradny do sítě a podporovat je v jejich práci tak, aby poskytovaly kvalitní služby.
- Občanské poradny poskytují rady, informace a pomoc všem, kteří se na ně obrátí.
- Jsou nezávislým místem bezplatné, důvěrné a nestranné pomoci, provázejí občany při jejich obtížích.
- Usilují o to, aby občané netrpěli neznalostí svých práv a povinností, neznalostí dostupných služeb nebo neschopností vyjádřit své potřeby či hájit své oprávněné zájmy.
- Podílejí se na činnosti Asociace občanských poraden a společně upozorňují příslušné státní a místní orgány na nedostatky legislativy a na neřešené problémy občanů ve snaze ovlivnit vývoj politiky a sociálních služeb.

sociální problematika, odkazy na adresy terénních či ústavních zařízení sociálních služeb

[Publikace] Příručka pečovatele – Tamara Tošnerová
Příručka pečovatele
Starší dlouhodobě nemocný člověk v rodině - a co dál?

Příručka je pomocníkem pro rodinné příslušníky starající se o těžce postižené starší příbuzné s onemocněním nervové soustavy vyžadující trvalou ošetřovatelskou péči a dohled nad postiženým.

Brožurka si klade za cíl objasnit pocity, nálady, postoje a chování pečovatele, vznikající v souvislosti s péčí o postiženého. Snahou je mírnit úzkost, pocity viny, zabránit vzniku syndromu vyhoření, při zachování realistického postoje ve složité životní situaci.

Vydala Ambulance pro poruchy paměti, rok vydání 2002
ISBN 80-238-8541-3
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: