Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Moje máma

10.7.13 | Emilie
Moje máma má 87 roku.Mám ji doma a starám se o ni.Dřív byla u sestry ale u ní se jí nelíbylo tak jsme ji přestěhovali k nám.Někdy je to nad moje síly a jsem z ní vyčerpaná.Spává do dvou hodin ,musím ji nutit aby si vyměnila vložku aby si umyla ruce,nechce brát léky ,nechce se sprchovat tak ji nutím asponˇdvakrát v tydnu,věčně něco odsuzuje a pořád dokola,každy den aspoň´třikrát za den řekne že chce umřít.Zneužívá mě a je strašně pohodlná.Vubec nechodí ven protože se jí nechce.Je cely den v noční košili.Prostě si udělala ze mě služku,v jedenáct v noci vyžaduje jídlo,prostě je jak maly dítě.Všude se píše o týrání starych lidí ale že oni týrají psychycky svoje pečující o tom se nikde nemluví.Prožila jsem si rakovinu přesto ji ještě nechci dát někam do domova.Doufám že to ještě nějaky rok vydržím a neumřu dřív než matka.Nedá se to vypsat ,když mě tady dělá scény třeba když se má jít osprchovat.Jen se hrozím toho že budu taky taková.
Reagovat na tento příspěvek

 

13.7.13 | Pečující
Milá Emilie, vy se týráte sama.Vzala jste maminku k lékaři? Svěřila jste se s tímto problémem? Dobrovolně jste na sebe vzala zátěž, kterou do budoucna nemůžete sama zvládnout, věřte mi.

19.7.13 | emilie
Už je to v pohodě,jedna paní mě moc pomohla,ještě jednou ji za to dˇěkuji.Já myslela 6e to dělá z částischválně ale není to tak,Jsem o hodně klidnější a je klidnější i matka.Udělám pro ní co budu moct.

21.7.13 | emilie
Ještě bych potřebovala jednu radu.Včerá jsme hledalipeněženku za postelí která vůbec neegzistuje.Máma si vzpomněla že ji tam zapadla a byla si tak jistá ze jsem ji uvěřila a takové situace občas mívá.Je to stařecká demence nebo aicamr.Děkuji za vaše názory

31.7.13 | Pečující
Názory Vám nepomohou. Vaše maminka si zaslouží péči lékaře, který jediný může určit typ demence, poté medikovat a dát pár rad ohledně péče. Píšete ve svém příspěvku o týrání, mějte však na paměti, že jde o nemocného člověka, kterému je potřeba pomoci.

Dobrý večer, já to vezmu z jiné strany.Dnešní domovy pro seniory,oddělení se zvláštním režimem-pro nemocné s Alzhaimerovou chorobou jsou plné nekvalifikovaných protekčních soc.pracovnic,které často nemají ani ponětí o tom co starý člověk potřebuje,jsou schopny mu vynadat za to,že zapomíná,že je inkontinentní,že má své nálady.Ústavy jsou plné amatérů kteří si udělají kurz za 3 měsíce a o lidech nevědí nic,hlavně,že mají práci.Je to špatná státní politika,ale o člověka nejde,jde jen o byznys.Bohužel.Omlouvám se všem zdr.sestrám,všem ošetřovatelkám,které tuto práci milují tak jako já,na ně má slova mířena nebyla.

11.12.13 | Pečující
Vážená paní Krčálová, proti Vašemu názoru se musím ohradit. Znám vzdělané pracovnice pracující na odd. Zvláštního režimu a znám i ty z kurzů. Rozdíl je v lidech, ne ve vzdělání.

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: