Vaše příběhy

Máte zkušenost, ať už pozitivní či negativní, týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, nebo s problémem související se stářím? Napište svůj příběh o vlastních zkušenostech. Nevíme-li o nich, těžko lze něco v zdravotně sociální oblasti měnit. Lze vložit i foto. V případě, že obsah nebude souviset se zadáním, včetně různých dotazníkových akcí studentů, budou mazány. Do příběhů, případným doporučením autoři webu nezasahují, jedná se vždy o vlastní zkušenost pečujícího. Napsaný příběh než vložíte, si přečtěte, překlepy totiž mohou vést k nesrozumitelnosti  a pak i hodnotný příběh lze těžko uveřejnit.


Zvýšení příspěvku a jeho komplikace.

12.9.11 | Iva
Dobrý den,zdravím všechny pečující o své a jiné blízké.Mamince byla v roce 05 přiznána převážná bezmocnost.V 07 se "automaticky překlopila"do 3.stupně.V té době se jí začala rozvíjet demence.Urputně i agresivně odmítla sociální šetření, proto v lednu 09 ji příspěvek odnali.Po mém přemlouvání a3měsících ji přiznali 2.stupeň.Má diagnostikovanou středně těžkou demenci s léky.Po nich je snad více zmatená,v noci se nám šourá po bytě a padá.Hledá své rodiče,menstruuje,chodí do školy i práce(tvrdí bludy z minulosti - červené uši a tluče hůlkou)nepoznává mě a jiné lidi.Po novém soc.dubnovém šetření mi bylo ujištěno,že bude mít zvýšení.OUHA po4měsících nám přišlo zamítnutí.V srpnu jsem se odvolala a nevěděla,jak vše napsat(maminka by se neuměla bránit a budu dlouho čekat na úředního šimla.Nejvíce mě pobavilo v Rozhodnutí po roce po každé jiné úkony,které nezvládá - vždy 23,různě zamíchané(nezvládá lonské a další letošní - dohromady 28 a při 3dalších ji dopomáhám)..Chápu,že je doba krize a peníze se šetří všude.Děkuji za Vaše příběhy,trochu mě informovaly a povzbudily.Doufám,že vše dopadne pozitivně.Nevím,co bude dál..Ráda bych získala asistentku nebo stacionář(za 4 000 těžko),nechci ji dávat do DD,tam ji uklidní léky a injekcemi.Asi budu muset zaslat další aktuální vyšetření neurologa či internistky?Všem,kteří jsou v podobné situaci,přeji zdar i sílu při péči i jednání s úřady Iva.
Reagovat na tento příspěvek

 

26.9.11 | Dobra
Dobrý večer,paní Ivo. Mám podobný problém a zkušenosti s "bodováním", také nám soc.pracovnice při druhém šetření zredukovaly body, abychom nepřesáhly počet bodů 23 s tím, že některé vynechaly a nahradily jinými, ačkoli ty původně přiznané pochopitelně maminka nezvládala ani sama, ani s dopomocí. Také ji od začátku dělám vše, mamka jen seděla u tv, teď se její stav natolik zhoršil, že už jen sedí nebo leží v ložnici protože nemůže chodit, ale posudková komise "NESHLEDALA ZMĚNY" aniž by ji viděla!!! Na starých nemocných lidech se šetří a "NEPŘIZPŮSOBIVÝ" pobírají důchody z průměrnéhop platu 23.000,- + další dávky. Kdyby to vláda uděla obráceně, nepřizpůsobivým 4.000,- na měsíc a "průměrný plat" pečujícím, aby mohli svým rodičům přizpůsobit bydlení a dokupovat zdravotní potřeby, uděla by pro staré lidi mnohem lépe. Už jsem také ze všeho znechucena a pokud někdo někoho úředně nazval "Nepřizpůsobivým", tak asi věděl proč... proč tedy nejsou v pavilonu opic, oblečení ze "sekáčů" a stravu v korytě, když se chtějí chovat jako zvířata a plodit jen další nepřizpůsobivé? Naopak pobírají ještě opatrovnický příspěvek 6.000,- (+přídavky?) a jsou to jen další děti ulice :( Když jsem se loni ptala posudkového lékaře, jestli mu říká něco Plán Alzheimer, tak neměl tušení a to měl být hotová letos v červnu, samozřejmě bude dobře, když bude do konce roku, a možná potom něco stát pro takto vážně nemocné lidi udělá. Je to ostuda, jak se naše vláda chová ke starým lidem ve srovnání s Německem, Polskem, Španělskem atd.(viz Madridský plán, Analýza potřeb...)jako by je nebo jejich okolí nic takového potkat nemohlo a řídila se heslem "Po nás potopa"...Abychom se snad raději přidali k nepřizpůsobivým a udělali si výlet do Štrasburku všichni pečující. To by tam teprve poznali, co je diskriminace :) Musím to zlehčovat, protože jsem sama pečující a připadám si jak nesvéprávný žebrák, který nemá nárok na nic podle soc. pracovnic, když příspěvek je pro potřeby seniora a ne toho, kdo se stará 24 hod denně 7 dnů v týdnu a 30 dní v měsíci. Pochopitelně jej utratíme za matčiny léky a zdravotní potřeby, ale na další např. rehabilitace, stacionář a tak dále nezbývá. Přeji všem pečujícím hodně síly a pohody.

 
Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: